Friday, 22/9/2023 | 8:15 UTC+2

Łaskawy sługa Boży Serafin Kaszuba

Każdy z nas od czasu do czasu napotyka na własnej drodze tyle nieprzyjemności, że zdołamy się w nich zgubić. Nieraz gubimy sami siebie, zapominamy kim jesteśmy, dostrzegamy wokół naprawdę dużo złych rzeczy, które dzieją się jakiegokolwiek dnia, że przestajemy widzieć sens. Dokładnie wtedy chcemy kogoś, kto potrafi nam przywrócić nadzieję, kto dzięki swojemu poświęceniu pokazuje nam, że na końcu naszej drogi to wszystko nabierze sensu. Gdy pragniemy dokładnie takiego natchnienia należałoby przybliżyć sobie życiorys poczciwego sługi Bożego Serafina Kaszuba. Mężczyzna o niezwykłym sercu, sile, a szczególnie przeogromnej chęci wspomagania innych i oparcia modlitwą bądź wzniesienia na duchu ludzi w potrzebie. Jego żywot jest naprawdę warty zobaczenia, aby przypomnieć sobie, iż takie osoby naprawdę żyli a my umiemy się dzisiaj na nich wzorować.

Mocna wiara

Znakomity sługa Boży Serafin Kaszuba, właśnie takie imię zostało mu nadane w 2017r. Dzięki wszystkich bohaterskim czynom, jakich dokonał za życia. Dzięki stałej wierze i ciągłej pomocy wiernym. Niełatwo jest nam uwierzyć w to, że ktoś taki właściwie stąpał po tej ziemi, ktoś tak zupełnie oddany Bogu. Na witrynie internetowej oddanej jego osobie odkryjemy:

 • życiorys,
 • uzasadnienie ludzi, którzy mieli możliwość go poznać,
 • modlitwy,
 • słowa plus kazania,
 • refleksje,
 • nagrania z przypomnieniami o Serafinie Kaszubie,
 • przyjaciele,
 • możliwość powierzenia ofiary pieniężnej, by osoba tego zacnego sługi Bożego była bardziej popularna.

Człowiek, który przetrwał wojnę, który wiele razy otarł się o śmierć, który był ścigany przez instytucje, skazany za działania, jakich nie wykonał, skazany tylko dlatego, że potrzebował wypowiadać słowo Boże. Przemieszczałsię z miejsca na miejsce, tak żeby w określonym okresie zostać bez dachu nad głową, przez kilka swoich ostatnich lat istnienia nie posiadał stałego meldunku. Chodził i wypowiadał słowo Boże oraz wspierał tych co cierpieli pomimo ogromnego własnego bólu, który miał na własnych ramionach. Mimo tych wszystkich niedogodności, które musiał pokonywać każdego dnia, wszyscy wspominają go jako osobę, od której dominowała duża nadzieja bycia. Ponadto był bardzo ubogi, jednak wcale o to nie dbał. Jadł zatem co podarowali mu wierni jedyne pieniądze jakie miał dawał na bilety autobusowe, żeby dojeżdżać do pozostałych miast oraz rozpowszechniać swoją religię i nadzieję w lepsze jutro. Jednym z wielu bohaterskich czynów, był fakt, że biorac udzial w niejednych wysiedleniach Polaków, stale powtarzał, że chociaż dwie osoby pozostały on będzie trzecią. Przenigdy nie pozostawil nikogo kto mógłby chcieć oparcia duchowego. Nieistotne było dla niego jaka konsekwencja może go spotkać, otarł się o śmierć mnóstwo razy, mimo to nigdy się nie poddał. Nie interesowały go dobra materialne, nie zajmowało go to jak wygląda, nie potrzebował podobać się innym. Jedno co go interesował kościół, modlitwa i ludzie, marzył ich zbierać. Dzięki swojej wyjątkowej wierze podarował otuchy Polakom, zapewniał w przekonaniu, iż to dobro wygra, bez znaczenia jak wiele zła jest dookoła, zło jest tylko przejściowe.

Uruchom dobro

Każdy bez znaczenia w jakiej sytuacji życiowej się znaleźliśmy, warto spojrzeć na internetową stronę poświęcona czcigodnemu słudze Bożemu Serafinowi Kaszubie. Był to bowiem człowiek:

 • prosty,
 • o stałej wierze,
 • absolutnie oddany Bogu,
 • ciągle wspierający innych.

Wszyscy na pewno się zgodzą, że takich ludzi chcemy wśród nas. Jednak czasami wystarczy myśl o nich. Ułatwia to nam odzyskać nadzieje, wiarę i energię. A co więcej sprawia to, że sami pożądamy być silniejszymi ludźmi.

About

1 Comment

 1. Alfons
   /  Odpowiedz

  Na ogół nie piszę komentarzy, lecz ten wpis jest niezmiernie atrakcyjny.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *